Willa Dziada – szefa mafii

OCENA OBIEKTU
Atrakcyjność:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Dostępność:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Ogólny stan obiektu:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

OPIS OBIEKTU


Willa Dziada to była nieruchomość domniemanego szefa Wołomińskiej Mafii – Henryka Niewiadomskiego, znanego pod pseudonimem Dziad.
Milionów dorobił się na handlu spirytusem. Pożyczał też ludziom pieniądze – właśnie tak wszedł w posiadanie ogromnej willi pod Warszawą, wybudowanej w latach 90 przez Tadeusza Maćkowiaka.

Maćkowiak był biznesmenem z branży szkła, a jego ojciec w Polsce Ludowej posiadał warsztat samochodowy co zaliczało go do ścisłej elity prywaciarzy. Pochodził z Piaseczna, uwielbiał przepych, a jego marzeniem od zawsze było posiadać pole golfowe.
W niedalekiej okolicy od swojego domu rodzinnego wypatrzył kilka działek, które nabył za grosze, ponieważ miejscowa ludność nie odnalazła się jeszcze w nowym systemie i wyceniła swoje grunty wg cen PRL-u.

I tak na jednej działce o powierzchni kilkunastu hektarów miało powstać pole golfowe, a na drugiej (4500m2) – pałac o powierzchni 1200m2.

Maćkowiakowi imponował również świat polityków, lecz trudno mu było pogodzić brylowanie na politycznych salonach z bardzo kosztowną budową własnego. Podczas budowy wziął pożyczkę od Henryka Niewiadomskiego. Pożyczki nigdy nie spłacił lecz udało im się dogadać. Dziad dopłacił Maćkowiakowi 120tys. dolarów w zamian za willę i 24 hektary ziemi.

Dziad nie zamierzał się przeprowadzać do pałacu, więc wystawił go na sprzedaż. Zgłosił się jeden rosjanin, dał zaliczkę lecz reszty nie dopłacił, dlatego dom ponownie trafił do sprzedaży.

Henryk Niewiadomski zmarł w 2007 roku w jednym z aresztów, a willa pod Warszawą, pozostała opuszczona i popada w coraz większą ruinę.


GALERIA


ZOBACZ FILM Z EKSPLORACJI TEGO MIEJSCA


Jak podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić od 1 do 5!

Ogólna ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Skoro podoba Ci się ten post to...

Śledź nas na naszych social media!

Przykro nam, że ten post Ci się nie podobał...

Pomóż nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?


ODWIEDŹ NAS NA…


Zobacz całą kategorię „Wille, dworki, pałace”
https://exploride-urbex.wpstacja.pl/category/typy-obiektow/wille-dworki-palace/

Zostaw komentarz