Pol-Hotel – opuszczony ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy

OCENA OBIEKTU
Atrakcyjność:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Dostępność:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Ogólny stan obiektu:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

OPIS OBIEKTU


W jednej z podwarszawskich miejscowości pośród lasów znajduje się pewien opuszczony obiekt rekreacyjno-hotelowy Pol-Hotel, który obecnie służy jako pole paintballowe.

HISTORIA

Obiekt ten został wybudowany w latach 70. Początkowo należał do Związku Młodzieży Wiejskiej, potem do ZSMP, czyli Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, a po 1989 roku, dostosowując się do nowej rzeczywistości, ZSMP powołał spółkę z o.o. Pol-Hotel, która – trochę wbrew nazwie – nie prowadziła stricte hotelu, lecz „ośrodek działalności statutowej z zapleczem hotelowym”

Miejsce to pełniło rolę ośrodka szkoleniowo-rekreacyjnego, było częstym miejscem zlotów motocyklowych i samochodowych, ale przede wszystkim pozostawał ulubionym miejscem zjazdów aktywu partyjnego SLD z Leszkiem Millerem na czele.

W 2007 roku ZSMP z niewiadomych przyczyn porzucił obiekt praktycznie z całym wyposażeniem. Od tamtej pory sprzęt zaczął znikać za sprawą szabrowników, a przez akty wandalizmu miejsce to popadało w ruinę.

w listopadzie 2007 roku, policja przyłapała na gorącym uczynku grupę szabrującą tam w biały dzień. na ich trzech samochodach dostawczych znaleziono sprzęt warty aż 100 tys. zł!

w niedługim czasie później ZSMP sprzedał działkę z obiektem spółce Vers Libre., Spółka ta miała plany wybudować tam podobny, ale nowoczesny ośrodek sportowo-rekreacyjno-rozrywkowy, ukierunkowany również na leczenie i rehabilitację.l, lecz w 2008 obiekt przeszedł w ręce kolejnego właściciela, a plany renowacji tego miejsca finalnie nie zostały zrealizowane. Jakiś czas później właścicielem obiektu została gmina, a w 2012 roku pewna firma wzięła w dzierżawę cały obiekt i zdobyła zgodę na organizowanie tam imprez paintballowych.

BUDOWA

Na terenie znajduje się: plac manewrowy, rzeczka, 3-kontygnacyjny budynek hotelowy, budynek zarządu, kotłownia. Było tutaj 100 miejsc noclegowych i 39 pokoi.

DZIŚ

W obiekcie do dziś obywają się co jakiś czas gry painballowe. Drewniane budynki grożą zawaleniem. W budynku hotelowym można znaleźć liczne, ciekawe i klimatyczne malunki na ścianach i barykady do gry w paintball. Z oryginalnego wyposażenia nie pozostało prawie nic.


GALERIA


Jak podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić od 1 do 5!

Ogólna ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Skoro podoba Ci się ten post to...

Śledź nas na naszych social media!

Przykro nam, że ten post Ci się nie podobał...

Pomóż nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?


ZOBACZ TAKŻE…

Zobacz całą kategorię:

Usługowe


ODWIEDŹ NAS NA…


Zostaw komentarz